Slag för Hjältar 2022

På fredag den 20 maj arrangeras för tredje gången golftävlingen Slag för Hjältar på Allerum GK. 40 lag (om fyra personer) spelar 27 håls golftävling på både Ängsbanan och Parkbanan och samlas därefter för middag och prisutdelning. Kom gärna ut och titta och känn på stämningen!

Lagavgiften går 100% till stiftelsens insamling. Utdelningen görs till, av stiftelsen, utsedda mottagare som för årets insamling är Barndiabetesfonden och nätverket Prosit.

Som vår hjälte i tävlingen får du
• Spel för fyra personer.
• Frukost och en massa mat och förfriskningar på banan samt middag efter tävlingen.
• Generöst prisbord.
• Exponering på plats, sociala medier samt på SFHs hemsida.

Insamlingsstiftelsen Slag för Hjältar möjliggör en bättre tillvaro för barn och unga. Genom evenemang tillsammans med förening- och näringslivet donerar vi insamlade medel till icke vinstdrivande organisationer som arbetar inom vård, hälsa och omsorg.

Kommentarer